Diakonie SCPS realizuje pro MPSV informační kampaň

Diakonie SCPS realizuje pro MPSV informační kampaň
21. 4. 2015

Společně s organizací IOM a Ministerstvem práce a sociálních věcí realizujeme kampaň, která je zacílená na prevenci pracovního vykořisťování občanů Bulharska v ČR. Cílem kampaně je informovat bulharské pracovníky, kteří pracují na českém trhu práce o jejich právech a povinnostech. Informace jim umožní bránit se před tím, aby je jejich zaměstnavatel v ČR vykořisťoval, neplatil jim mzdu nebo je nutil do práce v nezákoných podmínkách, což se jinak často děje.

Informační kampaň k prevenci pracovního vykořisťování občanů Bulharska v ČR

Od března do srpna 2015 realizujeme spolu s org. IOM Praha pro MPSV informační kampaň s heslem Informovaná migrace – bezpečná migrace. Cílem kampaně je omezit pracovní vykořisťování bulharských pracovníků v ČR. V rámci kampaně poskytneme bulharským občanům relevantní informace o českém pracovním trhu v bulharštině. Dozvědí se o svých právech i povinnostech, o formách zaměstnání, náležitostech pracovních smluv, pojištění apod. Druhým cílem je upozornit českou odbornou veřejnost na skutečnost, že pracovníci z EU (hlavně občané Bulharska a Rumunska) se v ČR často setkávají s pracovním vykořisťováním, často také díky nedostatku relevantních informací.

Informační kampaň je součástí projektu "Inovacemi k prevenci pracovního vykořisťování EU občanů"  který je z prostředků Evropského sociálního fondu realizován ve spolupráci s partnery z Bulharska a Rakouska.

  

Obsah informací:

 

  • Zahájení práce v ČR
  • Zaměstnání přes agenturu práce
  • Mzda v ČR
  • Zdravotní a sociální pojištění
  • Pracovní úraz
  • Ukončení pracovního poměru
  • Kontakty na pomáhající organizace

 

Leták projektu v bulharském jazyce

 

             

                   Logo OPZ barevné

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha