Preventivní opatření vlády ČR vůči možnému šíření koronavirové infekce se dotýkají také některých zařízení Diakonie.

I v nouzovém stavu usilujeme o naplňování svého poslání v maximální míře. Respektujeme rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví a doporučení MPSV, na první místo stavíme zdraví pracovníků a zajištění péče o klienty.

Je nám to líto, ale v nouzovém stavu je do odvolání přerušena činnost některých služeb. Ministerstvo zdravotnictví ČR rozhodlo o zákazu návštěv v nemocnicích a také v pobytových zařízeních sociálních služeb s platností úterý 10. března do odvolání - to se v Diakonii týká především seniorských pobytových zařízení.

Od středy 11. března jsou pak uzavřeny školy. V Diakonii se to týká všech základních škol speciálních a praktických škol. Naopak všechny mateřské školky v Diakonii (speciální i běžné) zůstávají otevřeny. 

Prosíme, o konkrétních opatřeních v konkrétních službách Diakonie se informujte přímo v dané pobočce Diakonie. Jejich seznam včetně kontaktů najdete na této interaktivní mapě.

Jakmile se preventivní opatření uvolní, dáme vám vědět. Doufáme, že to dobře zvládáte. Kdybyste cokoliv potřebovali, dejte nám vědět.

Děkujeme za pochopení. 

Plné znění mimořádných opatření MZ ČR (dokumenty v PDF): zákaz návštěv | uzavření škol