Světlo ve tmě: Večer pro Ukrajinu

8. února 2023

Srdečně vás zveme do sv. Martina ve zdi, kde se 24. 2. uskuteční akce k výročí začátku války na Ukrajině.

Světlo ve tmě: Večer pro Ukrajinu
8. února 2023 - Světlo ve tmě: Večer pro Ukrajinu

Program DOMA Střediska celostátních programů a služeb Diakonie ČCE, který pomáhá cizincům žijícím v České republice začlenit se do české společnosti a Středisko humanitární a rozvojové spolupráce, vás zvou na akci s názvem Světlo ve tmě, která připomene rok od uplynutí vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. 24. 2. 2023 se od 18: 00 v kostele sv. Martina ve zdi potkáme se zástupci Českobratrské církve evangelické a Diakonie ČCE a především s ukrajinskou komunitou, které v rámci našich programů pomáháme. Čeká nás večer plný sdílení, kultury a rozjímání nad tím, co nám uplynulý rok vzal, ale také dal.

Během večera se návštěvníci budou moci seznámit s ukrajinskou hudbou a uměním. Na akci vystoupí kyjevská rodačka Veronika Pozniak, která působila v etno kapele Yagody a v současné době je studentkou pražského DAMU. Veronika zazpívá a návštěvníky naučí ukrajinskou lidovou píseň Hey Sokoly. Připravena bude autorská výstava obrazů Kateryny Dobroyer. Za Diakonii ČCE a Českobratrskou církev evangelickou vystoupí Kristina Ambrožová ze Střediska humanitární a rozvojové spolupráce a Martin Balcar, kteří shrnou, co se za tento rok společnými silami povedlo pracovníkům Diakonie a církevním sborům ve spolupráci s ukrajinskými dobrovolníky.

Zamyšlení nad tématem války a naděje přinese synodní senior Pavel Pokorný. Následovat bude prostor pro sdílení, hudbu a ochutnávku ukrajinských dobrot.

Budeme se těšit na viděnou!

- Petra Rašková

CZ